Kontakt

Stáří a růst amurů

24.11.2010 NOVINKA Amur bílý, Trvalý odkaz

                                          Stáří a růst                                             

 

 

Amur je velká a rychle rostoucí ryba. Na našem území však nenachází optimální podmínky a tak se úlovky z našeho území nemohou svými rozměry měřit s exempláři ze subtropických oblastí. Zatímco u nás amur jen zcela ojediněle překračuje délku 110 cm a hmotnost 20 kg, ve své domovině prý může dorůst délky přes 150 cm a hmotnosti blížící se 50 kg.

Pokud jde o růstové schopnosti, ty jsou u amura přímo udivující. Zdá se, že stačí dostatečně teplá voda a dostatek potravy a amur je schopen překonat veškeré představy, které si člověk vytvoří na našich vodách. V subtropických a tropických oblastech roste amur rychleji než jakákoli naše ryba – například jedinci vysazení v Karakumském kanále dosahovali ve věku 5 – 6 let hmotnosti 18 – 20 kg. Ve vodách Malajsie prý zase může amur už ve stáří 9 měsíců dosáhnout v ideálním případě délky 63 cm a hmotnosti 3,3 kg. To z něj dělá jednu z nejrychleji rostoucích sladkovodních ryb. Na našem území je ale růst mnohem pomalejší. Je to tím, že v zimním období nepřijímá potravu a teplota vody optimální pro jeho metabolismus je u nás dosažena jen v letním období na dobu několika týdnů.

Co se týče věku, bylo prokázáno stáří vyšší než 15 let, údaje o starších rybách, které velmi pravděpodobně existují, nejsou dostupné                      

Zdroj: Chytej.cz                                                                                                                  

Prosím odpovězte na nějaké otázky týkající se lovu amurů:     http://amurek.mrk.cz/?cid=2

 

                                                                                               

 

Průměrná známka: 2,33

Komentář ke článku (2)

Amur na nasich vodach

15.11.2010 NOVINKA Amur bílý, Trvalý odkaz

    Amur bílí ve vodách na našem území

 

Amur bílý není ve vodách na území české republiky původním druhem. Stejně tak je tomu i na zbytku území evropy. K nám byl poprvé dovezen v roce 1961 na Třeboňsko. Další dovozy byly uskutečněny v roce 1964 a 65. Do volné přírody se však začal vysazovat až na konci 70 let 20 století. Od té doby jeho populace silně vzrostla. Největší nárůst počtu kusů v ČR byl na přelomu tisíciletí. Poté však nastal mírný úpadek jeho vysazování a zvyšování populace se značně zpomalilo. Důležité však je, že jeho populace v této neklesla. Nyní jeho vysazování opět narůstá a proto je zaznamenáno docela rychlé rozšiřování tohoto druhu v našich vodách. Bohužel však jeho rozmnožování v přírodě na našem území nebylo zaznamenáno, proto je jeho populace a její nárůst stále závislá na člověku a na vypouštění násad z umělého výtěru.

Průměrná známka: 1,20

Komentář ke článku (0)

Anketa:Co si myslíte o tomto druhu na našem území
A) Je dobře, že se opět vysazuje - je to uzasny bojovnik 100%
B) Je mi to docela jedno 0%
C) Vadí mi, nechci, aby se vysazoval - nemam rad dlouhe boje 0%
Hlasovalo 30 čtenářů.

Lov amurů z hladiny

8.11.2010 NOVINKA Jak na ně?, Trvalý odkaz

       Lov amurů z hladiny

Tento způsob lovu je úspěšný zejmena v teplých letních měsících, kdy se amuři vyhřívají u hladiny a kde také hledají potravu. Princip je velmi jednoduchý: 1: Zjistíme přibližnou hloubku v místě, kam se chystáme nahodit. 2: Uděláme si návazec s velkým háčkem, kterým lze propíchnout kousek pečiva. Návazec by měl být cca o 20cm delší, než je hloubka v místě, kam chceme nahazovat. 3: Na návazec navlečeme raketku ( ideální je kolem 40g), poté už pouze spojíme obratlíkem se sbývajícím silonem a je navázáno.

Tímto způsobem lze házet i na větší vzdálenosti, náhozy jsou přesné a závaží nám zajišťuje, že se návnada plavoucí na hladině neodplaví z místa náhozu např. silou větru, nebo vln.

 Zde prosím odpovězte na nějaké otázky týkající se lovu amurů. Můžete se tu také dozvědět imformace týkající se lovu této krásné ryby:                       http://amurek.mrk.cz/?cid=2

 

Průměrná známka: 1,94

Komentář ke článku (0)

Amuři - kam na ně?

Zde prosím odpovězte i na jiné ankety, týkající se lovu této úžasné ryby.   http://amurek.mrk.cz/?cid=2

 

V jakou denní dobu by jste lovili amura?

Zde prosím odpovězte i na jiné ankety, týkající se lovu této úžasné ryby.   http://amurek.mrk.cz/?cid=2

Průměrná známka: 2,20

Komentář ke článku (2)

Anketa:V jakou denní dobu by jste se na amura vypravili nejraději?
A) Brzo ráno 12%
B) Dopoledne 12%
C) Odpoledne 37%
D) Večer 20%
E) Noc 18%
Hlasovalo 89 čtenářů.

[ První | << | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> | Poslední ]