Kontakt

Správná teplota

Při jakém počasí by jsete se nejraději vypravily na lov torpéd?

 

Prosím odpovězte i na jiné otázky na stránkách http://amurek.mrk.cz/?cid=2

Průměrná známka: 1,88

Komentář ke článku (0)

Anketa:Při jakém počasí by jste šli nejradši na amura?
A) Dlouho jasno, vedra 69%
B) Jasno, ale chládek 4%
C) Přeháňky, teplo 14%
D) Přeháňky, chládek 1%
E) Deště, ale teplo 9%
F) Deště, zima 3%
Hlasovalo 70 čtenářů.

Amur bílý - rozmnožování

6.12.2010 NOVINKA Amur bílý, Trvalý odkaz

                                                        Rozmnožování 

Amur bílý dosahuje pohlavní dospělosti ve věku 4-8 let, nebo spíše 60 - 70 cm. Velikost v tomto případě hraje větší roli, než věk. V našich podmínkách však přirozené rozmnožování nebylo zaznamenáno, tudíž se musí provádět uměle. Přirozeným způsobem se amur rozmnožuje v oblastech s vyšší teplotou vody po celý rok. Čerstvě vytřené jikry mají šedou barvu. Jejich průměr je okolo 1 mm, ale po nabobtnání můžou dosahovat 5 - 5,5 mm. Samice amura nosí většinou několik set tisíc jiker, někdy se však jejich počet může vyšplhat až k 1 500 000. Jikry jsou nelepkavé, tudíž je volně unáší proud. Proto musí dojít k jejich vylíhnutí co nejrychleji. Tato doba závisí na teplotě vody. Někdy je to jen 18 hodin, většinou kolem 24h. To je na kaprovitou rybu velice krátká doba. V asijských řekách dochází před třením ke dlouhé migraci proti proudu, aby nebyly jikry uneseny do nevhodných podmínek, nebo dokonce do moře.

Plůdek se ihned po vylíhnutí živí drobným zooplanktonem, po krátkém čase larvami, nebo vodním hmyzem. Rostliná potrava přichází až ve věku několika týdnů a trvale zastoupena je až od půli roka. Postupem času se na ni amur specializuje = poté tvoří většinu jeho jídelníčku.

obrázek 1) - plůdek amura                              http://amurek.mrk.cz/?cid=2

obrázek 2) - amurci staří několik dní

obrázek 3) - amurek starý několik týdnů 

  

Průměrná známka: 1,29

Komentář ke článku (5)

Čím se amur živí v přírodě

1.12.2010 NOVINKA Amur bílý, Trvalý odkaz

                            Čím se amur živí v přírodě?

 

O amurovi se všeobecně ví, že je schopen se živit ve velkém měřítku hrubším vodním rostlinstvem. Pravda je ovšem taková, že tento druh nepřijímá pouze rostlinnou potravu. Potěr se zpočátku živí planktonem a asi ve stáří dvou týdnů se teprve začne postupně přeorientovávat na rostlinnou potravu. Plankton ale v určité míře přijímá až zhruba do věku 2 let. I dospělí amuři si občas doplňují jídelníček masitými sousty, zejména organismy dna.                                                                                                                                     Aby strávil rostlinnou hmotu, potřebuje amur dlouhé a objemné střevo. Přesto není účinek trávicího procesu příliš efektivní a tak podle publikovaných údajů zkonzumuje amur na 1 kg vlastního přírůstku 12 – 57 kg rostlinstva. Velké rozpětí je tu dáno výživnou hodnotou a stravitelností konkrétní aktuálně konzumované rostliny. Mezi rostlinami si amur vybírá. Existují druhy, které konzumuje s oblibou, jiné naopak odmítá i v případě, že trpí nedostatkem potravy.

zdroj: www.chytej.cz

zde se můžete dozvědět něco týkající se jejich lovu http://amurek.mrk.cz/?cid=2

Průměrná známka: 1,43

Komentář ke článku (0)